Žaibolaidžių montavimas

Lietuvoje vasaros metu dažnai sutinkame lietų su perkūnijomis. Žaibai kelia ne tik blogas emocijas, bet gali pridaryti ir nemažai problemų, ypač elektros technikai. Todėl svarbu, jog kiekvieno pastato stogas turėtų po saugos garantą – žaibolaidį. Žaibolaidis susideda iš kelių pagrindinių dalių: žaibo priėmėjas, žaibo nuvediklis ir žemintuvas.

Žaibolaidžio montavimas yra labai atsakingas procesas. Prieš pradedant darbą svarbu apžiūrėti vietą, kurioje jis bus pastatytas. Reikia įsitikinti, ar šalia nėra jokių elektros laidų, tinklų ir pan. Keliems pastatams apsaugoti geriausia įsirengti aktyvinius žaibolaidžius. Jie būna dviejų tipų: su elektronika ir be elektronikos. Renkantis aktyvinius žaibolaidžius svarbu nepataupyti ir pasirinkti kokybiškesnį bei ilgaamžiškesnį variantą. Aktyviniai žaibolaidžiai su elektronika dažniausiai būna pigesni, bet tuo pačiu ir ne tokie patikimi, nes negali atlaikyti dažnų krūvių.Todėl rekomenduojama turėti žaibolaidį neturintį elektronikos. Tokie žaibolaidžiai visiškai neturi jokių ribų. Į juos gali trenkti nors ir 100, 200 kartų, jo veikimo principas nepasikeis ir jis tikrai tarnaus toliau.

Siekiant užtikrinti aukščiausią saugumo lygį nuo viršįtampių, patartina pasirūpinti ir vidiniais pastato elektros tinklais. Vidinė apsauga statosi elektros paskirstymo skyde. Ten įstatomi viršįtampių iškrovikliai, kurie saugo visus buitinius elektros prietaisus.

Plačiau apie žaibolaidžius žiūrėkite siužete

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt