Vėdinamo fasado šiltinimas

Pastato apšiltinimas yra vienas svarbiausių statybos ar renovacijos etapų. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą šiltinimo sistemą, kuri kokybiškai apsaugtų sienas nuo išorinių oro veiksnių bei tarnautų ilgą laiką. Siužete rodoma, kaip yra įrenginėjamas vėdinamas fasadas ir vykdomi fasado šiltinimo darbai. Šiltinimas įrenginėjamas tokiu būdu: iš pradžių, dedamas pagrindinis šiltinimo sluoksnis ir jis uždengiamas vėjo izoliacinėmis plokštėmis. Vėdinamo fasado konstrukcijoje yra oro tarpelis, kuriuo juda oras, pašalindamas drėgmę.Tačiau kad tuo pačiu metu nebūtų ištraukta šiluma, būtina pagrindinį sluoksnį uždengti vėjo izoliacinėmis plokštėmis.

Ši šiltinimo sistema yra apgalvota iki smulkiausių detalių, todėl labai svarbu, kad kiekvienas tvritinimo etapas būtų atliktas tinkamai. Jau pačiai vėdinamo fasado konstrukcijai yra reikalingi metaliniai tvirtikliai, ant kurių vėliau tvirtinasi profiliai ir apdailinės plokštės. Ant tų pačių metalinių tvirtiklių yra užmaunamas pagrindinis šilumos izoliacijos sluoksnis, priešvėjinės plokštės, ir papildomai yra pritvirtinama smeigėmis, kadangi labai svarbu, kad tos šilumos izoliacinės plokštės būtų prigludusios prie izoliuojamo paviršiaus. Galiausiai, sandūros ir kampai yra užklijuojami lipnia juosta.

Toks vėdinamo fasado šiltinimo būdas ateityje bus naudojamas vis dažniau, kadangi ši sistema yra kur kas pranašesnė už įprastas.

Plačiau apie vėdinamą fasadą žiūrėkite siužete

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt