Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios renovacija

Vis neapsisprendžiant dėl Vilniaus Lukiškių aikštės koncepcijos, šios erdvės pagrindiniu akcentu tampa restauruojama Šventų Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia ir jos ryškus, akį traukiantis koralinis fasadas. Būtent tokios spalvos ši bažnyčia ir buvo. Kadangi restauruojant senuosius statinius, tinka ne bet kokie dažai (juos reikia atidžiai parinkti pagal pagrindą) bažnyčios restauracijai naudota speciali paminklosaugai skirta „Caparol Histolith“ programa ir dažai, kuriuose naudojami natūralūs pigmentai. Juose yra tie patys pigmentai, kuriuos naudojo XVIII a., statant šią bažnyčią.

Tokia dažų programa restauruojami žymiausi architektūriniai paminklai visoje Europoje. Ši patirtis perkeliama ir į Lietuvą. Sisteminiai sprendimai mineraliniams pagrindams, natūralios spalvos ir atsparumas atmosferos poveikiui, leidžia atkurti ir ilgam išsaugoti senovinių pastatų autentišką išvaizdą. Didžioji dalis istorinių pastatų Lietuvoje – Arkikatedra, Šv. Teresės, Jonų bažnyčios, faktiškai visas Vilniaus senamiestis yra restauruojama naudojant „Histolith“.

Puiki profesionalų komanda sugebėjo Šventųjų apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčiai ne tik suteikti istorinę išvaizdą, bet ir pasirūpinti, jog joje skambėtų unikalūs kariliono varpai.

Plačiau apie bažnyčios renovaciją žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt