Stogo šiltinimas naudojant ekovatą

Toliau tęsiame pasakojimą apie universalų daugiabučio šiltinimą ekovata. Ypatingos konstrukcijos daugiabučio pastato sienos jau pilnai apšiltintos ekovata. Todėl beliko išspręsti stogo šiltinimo problemą. Kadangi konstrukcija yra nevienoda ir demblių sudėti neįmanoma, vėl yra pučiama ekovata ir ji papuola į visus tarpelius tarp sijų, tarp metalinės konstrukcijos. Ir tokiu būdu vėl pasiekiamas kokybiškas apšiltinimas, sandarumas ir maksimaliai išgaunama didžiausia šiluminė varža. Užpurškus stogą ekovata, ją galima perdengti bet kokia pasirinkta medžiaga.

Ekovata pasižymi ne tik aukšta šilumine varža, bet ir atvirkšiniu efektyvumu. Naudojant šią vatą, vasarą stogas yra puikiai apsaugomas nuo tiesioginių saulės spindulių. Ekovata neperkaista taip greitai, kaip kitos termoizoliacinės medžiagos. Todėl vasaros metu kambariuose, net nenaudojant kondicionieriaus, visada turėtų būti vėsu.

Vokietijoje su ekovata buvo atlikti tyrimai. Tyrimuose buvo naudojama 20cm mineralinės vatos ir 20cm ekovatos. Tyrimas parodė, kad mineralinė vata perkaito per 2,5 valandos, o ekovata perkaito per 12 valandų.

Plačiau apie ekovatą žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt