Plieninė stogo danga

Stogas yra bene svarbiausia namo sudedamoji dalis. Tad kokią stogo dangą rinktis? Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis išlieka populiari ir šiomis dienomis.

Šiuolaikinėmis technologijomis pagaminti ir specialiais polimerais padengti plieno lakštai yra tvirti ir lengvi, nesunkiai apdorojami statybų aikštelėje. Todėl stogo statybos darbai vyksta sparčiai. Spalvų pasirinkimas - platus, bet populiariausios yra natūralios, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos. Didžiausią įtaką plieninio stogo estetinei išvaizdai ir ilgaamžiškumui daro pasirinkta gaminio kokybės klasė. Kuo ji aukštesnė, tuo stogo danga bus atsparesnė saulės ultravioletinių spindulių poveikiui, mechaniniams įbrėžimams, ar kitokiam atmosferos poveikiui.

Žmonės dažnai bijo, kad įsigijus plieninę stogo dangą lietui lyjant gali girdėtis barbenimas. Anot specialistų, jei stogas ar palėpės perdengimas bus tinkamai apšiltintas, triukšmo viduje nesigirdės. Plieninės stogo dangos beveik nereikalauja priežiūros. Jos nepelija, nekerpėja ir nesamanoja. Ant jų ilgam neužsilaiko sniegas, smulkios medžių šakelės ar spygliai. Tačiau jeigu šalia auga dideli medžiai, tuomet patartina reguliariai pravalyti iš lietaus latakų sąnašas.

Plačiau apie plieninę stogo dangą žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt