Pastato perdangų keitimas

Skuodo mieste renovuojamas senelių globos namų pastatas. Po rekonstrukcijos pasikeis ne tik pastato išorė, bet ir vidus. Senos medinės namo perdangos, keičiamos naujomis – lengvomis ir gelžbetoninėmis. Surenkamų perdangų sistemą sudaro gelžbetoninės sijos, putplasčio blokeliai ir betonas, liejamas statybų aikštelėje. Užbetonavus gaunama tankiabriaunė monolitinė perdanga, kurios privalumas – lengvumas.

Tokio tipo perdangos buvo naudojamos ir rekonstruojant Vilniaus mieste stovintį seną pastą. Ankštame sostinės senamiestyje tokios perdangos yra pats patogiausias variantas, kadangi perdangą sudarantys konstrukciniai elementai yra nesunkūs, todėl nereikia įvairių kėlimo įrenginių. Galima juos tiesiog patiem sunešti į rekonstruojamo pastato vidų.
Tokios perdangos veikia, kaip vientisas elementas, todėl laikui bėgant neatsiranda įtrūkimų ar įlinkių. Taip pat prieš tokio tipo perdangų montavimą, nereikia įrenginėti vainiko – jis būna formuojamas perdangos aukštyje ir užpilamas kartu su perdanga. Tokiu būdu sutaupomas laikas.

Net ir naujai statomuose įvairių tipų pastatuose vis dažniau yra naudojamos būtent tokio tipo perdangos. Įrengiant tokią perdangą galima rinktis geriau šilumą izoliuojančius, bet mažesnio stiprumo blokus, iš kurių mūrijamos sienos. Dengiant 100 m2 dydžio perdangą, ji sveria dešimčia tonų mažiau nei kitos gelžbetoninės perdangos.

Plačiau apie perdangų keitimą žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt