Geoterminio šildymo ir vėsinimo sistema su GRD gręžiniais

Netoli Palangos esančioje malūnų kaimo pramogų oazėje stovintis restoranas, panaudojus naujausius GRD gręžinius, įsikūrė ekonomišką šildymo ir vėsinimo sistemą. Pagrindinis motyvas, kodėl buvo parinkti tokie gręžiniai, buvo tas, kad šiems gręžiniams reikia minimaliai vietos. Šiuos gręžinius galima įkomponuoti netgi į 1 m2 žemės ploto. Kuriame yra pastatomas vieno metro diametro šulinys ir į kurį suvedami visi geoterminiai gręžiniai.

Šiame objekte buvo išgręžti 26 gręžiniai, kurių ilgis svyravo nuo 30-40m. Jie šulinyje buvo sujungti į kolektorų ir dviem vamzdžiais vamzdynas buvo nuvestas į katilinę. Šiame pastate taip pat yra įdiegta pasyvaus vėsinimo sistema. Patalpos yra vėsinamos tais pačiais grindinio šildymo vamzdžiais.

Moderni šildymo ir vėsinimo įranga yra valdoma internetinės sistemos pagalba. Norint pakeisti tam tikrus temperatūros rodiklius, reikia tiesiog prisijungti prie tam tikro puslapio su duotais prisijungimo duomenimis. Puslapyje matosi ne tik patalpose esanti temperatūra, bet ir kokiu režimu dirba visi įrenginiai. Be to, sistemos rodiklius mato ir gręžinius montavusios įmonės serviso tarnyba, kuri gali iš anksto pastebėti tam tikrus nesklandumus ar gedimus bei operatyviai juos sutvarkyti.

Plačiau apie geoterminio šildymo ir vėsinimo sistemą žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt