Garso izoliacija

Ieškodami naujo būsto dažnai atkreipiame dėmesį į jo išvaizdą, vietą ar kainą. Tačiau neretai pamirštame, jog gyvenamuosiuose būstuose yra neigiamų aspektų, kurių akimi nepastebėsi, nes juos reikia išgirsti. Prasta garso izoliacija gali tapti tikru nervų karu tarp kaimynų. Tad kaip neapsigauti ir išsirinkti tinkamą, garsui nepralaidų būstą?

Tinkamą garso izoliaciją gali užtikrinti tik kokybiškai parinktos medžiagos, kurios yra sudedamos jau statybų metu. Viską teisingai ir kruopščiai atlikus, pastato gyvenamieji butai yra pilnai apsaugomi nuo išorinių garsų. Puikią garso izoliaciją užtikrina judriųjų grindų konstrukcija. Tai tokia konstrukcija, kada ant perdangos yra klojamos specialios, garsą izoliuojančios medžiagos. Toliau klojama plėvelė, kuri neleidžia betonui nutekėti iki mūsų perdangos plokštės, liejamas išlyginamasis sluoksnis, kuris kaip pagrindinis technologinis reikalavimas, privalo būti atskirtas nuo visų kitų konstrukcijų. Jeigu ant perdangos yra įrengiami kažkokie tai inižineriniai tinklai, elektros kabeliai, šildymo vamzdeliai, ar netgi nuotekų vamzdynai, tai izoliacinių plokščių kloti tiesiai ant jų negalima, visi inžineriniai tinklai turi būti paslėpti technologiniam giliam užpildo sluoksnyje. Dažniausiai tam naudojamas smėlis arba kermazitas.

Svarbu, kad judrosios grindys ir kokybiška garso izoliacija būtų įrengta kartu su bendru statybų procesu, kadangi vėliau tai atlikti yra labai sudėtinga. Kokybišką garso izoliaciją ir judriąsias grindis galima pritaikyti bet kur, todėl neretai ši sistema yra panaudojama ir viešosiose įstaigose, įmonėse ar viešbučiuose.

Plačiau apie garso izoliaciją žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt