Ekovata – termoizoliacinė medžiaga

Namų apšiltinimas yra vienas iš svarbiausių aspektų kiekvieno namo statyboje. Tačiau kaip pasirinkti tinkamą apšiltinimo būdą, kad vėliau netektų visko per naują tvarkyti? Tokiam tikslui geriausiai tinka jau 20 metų rinkoje gyvuojanti ir ne kartą išbandyta ekovata.

Ekovata yra gaminama tiktai iš kokybiškos laikraštinės makulatūros, kuri apdorota cheminėmis medžiagomis tampa atspari degimui, pelėsiui ir įvairiems kitiems kenkėjams. Tokia vata nėra sutrombuojama ar suklijuojama į vientisą masę. Ji specialiu įrenginiu su profesionalų pagalba yra paprasčiausiai užpurškiama ant tam tikro paviršiaus, taip užtikrinant, kad užsidengs kiekvienas tarpelis ar skylė. Būtent tokiu principu buvo apšiltinta Kauno rajone stovinčio namo palėpė.

Apšiltinus perdangą ekovata sausuoju būdu užsipildo visi nesandarūs tarpeliai. Jinai pasisklaido tolygiai, gražiai. Skirtingai negu imti vatą ir naudoti lakštais. Lakštais dedant reikia ją pjaustyt, nešioti. Ypač svarbu, kad žmonės nesirinktų nekokybiškų gaminių, yapč tų, kuriuose yra maišomos kelios termoizoliacinės medžiagos. Jeigu ekovata yra sumaišoma su kita termoizoliacine medžiaga, pavyzdžiui, putplasčio granulėmis, prarandamos šiluminės varžos ir sandarumo savybės.

Apšiltinimo darbai ekovata gali būti atliekami bet kokiu metų laiku. Svarbu, kad pati medžiaga būtų kokybiška, o su ja dirbantys specialistai turėtų sukaupę didžiulę patirtį.

Plačiau apie ekovatą žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt