Šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistema

Naujoviški, ekonomiški ir efektyvūs šildymo sprendimai vis labiau įsitvirtina Lietuvoje. Tačiau tik reta sistema gali pasigirti ne tik patalpų šildymu, bet ir vėsinimu ir netgi vėdinimu. Tokia universali sistema buvo sumontuota viename individualiame name Vilniaus mieste.

Šią sistemą sudaro kelios sudedamosios dalys. Viena iš jų šilumos siurblys oras-oras. Kuris atlieka tris funkcijas: tai yra šildymas, vėsinimas ir oro valymas. Šilumos siurblio pagalba iš lauko paimtas oras šilumokaityje yra sušildomas ir per ortakius paduodamas į kambarius. Kita sistemos sudedamoji dalis, šilumos siurblys oras-vanduo, patalpoms tokiu pačiu principu ruošia šiltą vandenį. Taipogi šią sistemą sudaro ortakinis tinklas, per kurį patalpoms yra paduodamas šiltas arba vėsus oras.

Oras-oras bei oras-vanduo siurbliai yra ir automatizuoti. Reaguodami į temperatūros pokyčius, jie ima šilumą iš lauko arba vidaus patalpų ir paskirsto ją po kambarius. Pavyzdžiui, vasaros metu, kuomet lauke yra šiltas oras, oras imamas iš lauko ir paduodamas kambariams bei vandeniui, tokiu būdu jį šildant. Žiemą, šiltas oras imamas iš patalpų. Vėsinimo metu, viskas vyksta atvirkščiai, iš patalpų paimama šiluma ir per ortakius atiduodama laukui.

Ši sistema yra unikali ir dėl to, jog į ją galima integruoti ir kitus šildymo metodus. Vienoje Vilniaus įmonėje prie šios šildymo sistemos buvo prijungtos gamtinės dujos. Taip pat šiam komerciniam pastatui buvo pritaikyta ir unikali centrinio siurblio sistema, leidžianti atsisakyti įprasto siurblio, kurį nepatogu po visur nešioti.

Plačiau žiūrėkite siužete.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt