Pasyvus namas – kas tai?

„Statybų Tv“ laida tęsia siužetų ciklą apie pasyvius namus. Pasyvus namas tai yra toks pastatas, kuris yra sukuriamas ir projektas parengiamas pagal „Pasyvaus namo instituto“ sukurtą standartą. Modeliuojama yra programa PHPP, pasyvaus namo planavimo paketu.

Pasyvaus namo planavimas ir statyba reikalauja didelio kruopštumo ir ypatingų inžinerinių bei konstrukcinių žinių. Todėl tokius namus gali projektuoti tik kvalifikuoti specialistai. Pačio projekto rengimas užtrunka ilgą laiką. Bet tik tokiu būdu gali būti užtikrinta kokybiška statybų eiga ir patikimas galutinis rezultatas.

Pasyviu namu gali vadintis tik tas pastatas, kuris po viso statybų proceso gauna tai patvirtinančią sertifikavimo lentelę. Sertifikuotas pastatas ir informacija apie jį yra patalpinama „Pasyvaus namo instituto“ duomenų bazėje.

Šiuo metu Lietuvoje vyrauja klaidinga nuomonė, kad pasyvus namas – tai gerai apšiltintas namas. Bet tai nėra tiesa. Norint, jog namas būtų pasyvus, neužtenka vien turėti gerą termoizoliaciją, rekuperacinę sistemą ar šilumos siurblius. Pasyvus namas tai yra visuma kompleksiškai suderintų, patikrintų ir įvertintų pačių smulkiausių detalių.

Plačiau apie pasyvų namą žiūrėkite siužete. O skiltyje „Mokymai“ rasite visą informaciją apie tai, kaip tapti pasyvių namų planuotoju.

Konsultuokitės statybų klausimais: +370600 00903, info@statybutv.lt